Vyber si krajinu doručenia zásielky

Cyklistické oblečenie

Na to, aby jazda na bicykli prinášala radosť a bola zdrojom príjemných zážitkov, sa treba vhodne obliecť. Na pohodlnú a bezpečnú jazdu v každom počasí je dôležité nosiť nielen prilbu, ale tiež vhodné cyklo oblečenie a cyklodoplnky.

Cyklo oblečenie je často navrhnuté s ohľadom na ergonómiu a aerodynamiku, aby minimalizovalo odpor vetra a zlepšovalo cyklistický výkon. Tričká preto často majú dlhšie zadné diely, ktoré zakrývajú kríže, zatiaľ čo nohavice sú anatomicky tvarované a majú komfortnú vložku.

Okrem toho môže mať cyklo oblečenie aj reflexné prvky na zvýšenie viditeľnosti v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok. Tieto prvky sú zásadné pre bezpečnosť cyklistov, najmä pri jazde v meste či mimo obce.


Pri jazde určite oceníš cyklonohavice s cyklovložkou. Na zimu si vyberaj zateplené modely cyklistických nohavíc, v lete budú vhodnejšie funkčné šortky alebo legínsy. Na trhu sú aj vodotesné a vetruvzdorné modely s membránou.


Dresy a tričká sú vyrobené z priedušného materiálu, ktorý odvádza pot a udržuje telesnú teplotu. Ideálny cyklodres má tesne priliehajúci strih minimalizujúci odpor vzduchu. Podľa teploty si zvolíš model s krátkym alebo dlhým rukávom, dres s celorozopínacím zipsom, zapínaním pod krkom, alebo bez zipsu.


Ak jazdíš celoročne, v tvojej výbave určite nesmie chýbať cyklistické oblečenie na ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ktoré využiješ najmä na jeseň a v zime. Špeciálne cyklistické bundy a vesty, ktoré môžu mať predĺžený chrbát, praktické vrecká a reflexné prvky ťa spoľahlivo ochránia pred chladom, vetrom aj dažďom a využiješ ich aj na iné outdoorové aktivity.


Ak ťa prekvapí náhle ochladenie alebo letná spŕška, využiješ návleky, ktoré ťa zahrejú, ale nebudú obmedzovať pri jazde. Návleky na tretry majú navyše silikónový lem na utesnenie vody.


Špeciálne cyklistické ponožky zaručia, že ponožka a topánka zostane na mieste, kompresné podkolienky ti zasa umožnia rýchlejšiu regeneráciu po športovom výkone, ich antibakteriálny účinok zároveň obmedzí potenie a množenie baktérií.


Cyklistické rukavice poskytujú oporu a ochranu rúk pred trením a pádom. Niektoré modely mávajú penovú alebo gélovú výstelku na zvýšenie komfortu.


Cyklistické okuliare a slnečné okuliare chránia oči pred slnečným žiarením, prachom a hmyzom.


Ak preferuješ náročnejší terén alebo sa venuješ adrenalínovým typom jazdy, nezaobídeš sa bez chráničov kolien, lakťov či dokonca torza a chrbtice.


Všetko potrebné na cyklovýlet si zabalíš do cyklobatoha, ktorý poskytuje dostatočný úložný priestor na občerstvenie, náradie, rôzne drobnosti alebo náhradné oblečenie. Cyklobatohy sa vyznačujú ľahkou konštrukciou, mávajú tvarovanú chrbtovú časť potiahnutú sieťovinou pre lepšiu ventiláciu a odvod vlhkosti ako aj nastaviteľné popruhy, vybrané modely majú aj bedrový pás, hydrovak alebo integrovanú vodoodolnú pláštenku.


1 - 34 z 2 045

Filter
  • Najobľúbenejšie
  • Najlepšie hodnotené
  • Najlacnejšie
  • Najdrahšie
  • Najnovšie
  • Najväčšia zľava
  • Názov produktu
Giveaway paddleboard - listing - 07/2024

Všetky filtre

Len na sklade
Cena

-

Stav tovaru
Zrušiť výber

1 - 34 z 2 045