Vyber si krajinu doručenia zásielky

Ukulele

Hľadáš prvý hudobný nástroj pre svoju ratolesť? Alebo niečo malé a rytmické pre seba? Ukulele je správna cesta, ktorá spĺňa tieto požiadavky. Čítaj ďalej a my ti pomôžeme zorientovať sa v širokom sortimente.

Čo je ukulele?
Ukulele je hudobný nástroj z rodiny gitár. Pochádza z Havaja a najčastejšie sa používa v modernej hudbe a folk hudbe. Hrá sa naň buď trstátkom alebo prstami.
Poznáme viacero druhov, ktoré sa vyvíjali v priebehu rokov. Hlavným rozdielom je zvuk a veľkosť s ktorou sa spája aj počet pražcov.

Sopránové ukulele je najtradičnejší a najmenší ty. Štandardne má 12 – 15 pražcov a je ladené zo všetkých najvyššie. Vďaka svojej malej veľkosti a jednoduchosti hry je sopránové ukulele skvelou voľbou pre začiatočníkov s menšími prstami. Je tiež veľmi prenosné, čo ho robí ideálnou voľbou pre cestujúcich hudobníkov.

Koncertné ukulele , tiež známe ako alto ukulele, je populárnou voľbou medzi začiatočníkmi s väčšími rukami. Je trochu väčšie ako sopránové a najčastejšie má 18 pražcov. Koncertné ukulele má plnší a teplejší zvuk ako sopránové, je hlasnejšie a rezonantnejšie. Je ideálna pre jemné brnkanie, sólové vystúpenie a je pohodlné na držanie a hranie. Je to druhá najbežnejšia veľkosť ukulele.

Tenorové ukulele  vzniklo v 20. storočí a je väčšie ako jeho sopránový alebo koncertný súrodenec. Je populárnou voľbou medzi profesionálnymi a pokročilými hráčmi a tiež sa používa v zoskupeniach a kapelách. Tenorové ukulele je tretia najbežnejšia veľkosť ukulele, ideálny kandidát pre tých, ktorí preferujú väčší no stále kompaktný nástroj s vyššou hlasitosťou a hĺbkou.

Baritónové ukulele je najväčšie a historicky najmladšie. Typicky má 19 a viac pražcov a je na rozdiel od iných typov naladené nižšie , má preto nižší zvuk podobný gitare, je hlasnejšie a silnejšie ako iné druhy. Je vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšiu veľkosť, viac hlasitosti a hĺbky a tiež pre tých, ktorí chcú hrať skladby, ktoré sa zvyčajne hrajú na gitare. Aj keď je to najmenej bežná veľkosť, baritónové ukulele sa v posledných rokoch stáva medzi hráčmi viac a viac populárnym.

Guitalele je hybrid medzi klasickou gitarou a ukulele. Štandardne má menšie telo a kratšiu dĺžku tónovej osi ako klasická gitara, ale je naladené na štandardné ladenie gitary. Výsledkom je nástroj, ktorý má hrateľnosť a prenosnosť ukulele, ale s rozsahom a zvukom gitary. Guitalele sa často používa gitaristami, ktorí chcú možnosť pohodlnú na cestovanie alebo hráčmi na ukulele, ktorí chcú skúmať komplexnejšie akordy a melódie. Tiež sú vhodné pre deti alebo ľudí s malými rukami, ktorí sa chcú učiť hrať na gitare.

História
Ukulele, tiež známe ako "uke", má svoj pôvod v 19. storočí na Havaji. Nástroj bol pravdepodobne vyvinutý portugalskými imigrantmi, ktorí priniesli malé, štvorsturnové nástroje zvané "braguinhas" alebo "machete de braga" na ostrovy. Nástroj rýchlo získal popularitu medzi havajským ľudom a vyvinul sa do moderného ukulele, ktoré poznáme dnes.

Pre viac informácii máme pre teba pripravený článok ako vybrať ukulele. Ku svojej objednávke nezabudni prihodiť obal, náhradné struny, či trsátka pre maximálne využitie svojho nového nástroja.


1 - 34 z 752

Filter
  • Najobľúbenejšie
  • Najlepšie hodnotené
  • Najlacnejšie
  • Najdrahšie
  • Najnovšie
  • Najväčšia zľava
  • Názov produktu
Ponuka mesiaca - listing - 03/2022

Všetky filtre

Len na sklade
Cena

-

Stav tovaru
Zrušiť výber

1 - 34 z 752