scooter-1

Spoznajte výhody elektrickej kolobežky

Kúpiť si e-kolobežku neznamená len ušetriť peniaze v porovnaní s používaním auta. Existuje celý rad ďalších dôvodov, ktoré robia kolobežku vynikajúcou alternatívou bežnej dopravy. Jazda na elektrickej kolobežke znamená benefity pre vaše zdravie, životné prostredie aj pre ľudí okolo vás. Keď sa zamyslíte nad ich výhodami, veľmi rýchlo si uvedomíte, aký skvelý spôsob prepravy vám kolobežky ponúkajú.

Vyberte si kolobežku
1. Ušetrite peniaze na dochádzaní do práce

Nikto nechce míňať peniaze, keď nemusí. Ak žijete v meste a do práce dochádzate autom, sami viete koľko míňate na palivo. Tieto náklady sa dajú minimalizovať dochádzaním na kolobežke. Áno, budete platiť za elektrinu na dobitie kolobežky v noci, ale pred cestou domov si ju môžete dobiť v práci - čo zníži vaše náklady na polovicu. Najlepšie je, že elektrické kolobežky vám umožnia vyhnúť sa sedeniu v dopravnej zápche a ušetria tak aj váš čas.

2. Lacnejšie ako autá

Denné náklady na prevádzku elektrických kolobežiek sú oveľa nižšie ako náklady na palivá potrebné pre auto či motorku. Taká elektrická kolobežka nie je žiadna hračka a vysoko kvalitné súčiastky z nej nerobia triviálnu položku, no stále je oveľa lacnejšia, než ojazdené auto či motorka. Na kúpe elektrickej kolobežky ušetríte peniaze už za pár mesiacov. Ak ste autom prejazdili palivo v hodnote 100 € za mesiac, už za päť mesiacov by ste si zaplatili elektrickú kolobežku. Navyše, po prvých piatich mesiacoch začnete šetriť 100 € mesačne, ktoré by ste inak dali za benzín.

scooter-2

3. Viac súkromia a menej chorôb než v autobuse

Možno najčastejší argument proti kúpe elektrickej kolobežky za účelom šetrenia nákladov je, že hromadná doprava vám rovnako ušetrí peniaze. Nevýhodou hromadnej dopravy je okrem jej častej nespoľahlivosti aj fakt, že nikdy neviete s kým sa v autobuse, či metre budete tlačiť. Viezli by ste sa do práce radšej na kolobežke, alebo chytili chrípku v autobuse? Držadlá na dverách, sedadlá, oporné tyče patria medzi najpravdepodobnejšie miesta, kde chytiť bacil.

4. Jednoducho ju nabite v práci

Nájsť si čas na dobitie elektrickej kolobežky sa často javí ako prekážka pre mnohých kupujúcich. V skutočnosti je to rovnaké ako nabíjanie smartfónu, alebo notebooku. Možnosť nabíjať z akejkoľvek zástrčky je silný argument v prospech kolobežiek. Predstavte si, že by ste pracovali na čerpacej stanici a každý deň načerpali benzín bez platenia. Pravdepodobne by vás šéf vyhodil hneď po tom, ako by na to prišiel. Či si dobijete smartfón, alebo elektrickú kolobežku pravdepodobne nebude nikoho trápiť.

5. Skvelý spôsob, ako sa viac hýbať

Je omyl myslieť si, že elektrické kolobežky nevyžadujú žiadnu fyzickú aktivitu. V skutočnosti, tak budete mať oveľa viac pohybu než pri akejkoľvek inej forme dopravy s výnimkou bicykla. Pri jazde na elektrickej kolobežke máte oveľa bližší kontakt s okolitým prostredím. Nohy absorbujú malé otrasy z terénu, ramená pomáhajú stabilizovať e-kolobežku a pri stoji sú zapojené svaly jadra a chrbta. Jazda na elektrickej kolobežke je, v mnohých ohľadoch, ľahká forma pohybu, ktorá prirodzene podporuje vaše zdravie.

Vyberte si kolobežku

6. Minimalizujte svoju uhlíkovú stopu

Automobily a motorky využívajú fosílne palivá, ktorých spaľovanie ničí životné prostredie. Pre odstránenie závislosti hromadnej dopravy od fosílnych palív sa zatiaľ urobilo málo. Elektrické kolobežky pomáhajú znižovať spotrebu fosílnych palív spôsobom, ktorý môže pomôcť znížiť množstvo emisií. Elektrické kolobežky nie sú praktickým dopravným prostriedkom vo vidieckych oblastiach, ani pre tých, ktorí dochádzajú z veľkej diaľky, ale pre všetkých ostatných predstavujú možnosť, ako aktívne bojovať proti globálnemu otepľovaniu.

scooter-2

7. Rozšírte si obzory

Nič nemá taký veľký vplyv na spoznávanie nových ľudí, ktorí zdieľajú spoločný záujem ako nová aktivita či záľuba. Kúpa elektrickej kolobežky nie je ako kúpa novej televízie, či počítača – je to zmena životného štýlu. Nové možnosti prepravy so sebou prinášajú aj nový pohľad na bežný život. Táto zmena vám prinesie nové skúsenosti a pomôže vám spoznať nových ľudí. Rozširovanie spoločenského okruhu je vždy zaujímavým zážitkom a elektrické kolobežky sú toho súčasťou.

8. Spoznajte svoje mesto novým spôsobom

Jedným z najlepších spôsobov ako spoznať mesto je prejsť sa po ňom pešo, nie voziť sa autom alebo autobusom. Pohľad z kolobežky je oveľa intímnejší ako ten z kabíny vozidla obmedzený na hlavné cesty. Použite kolobežku a objavte vaše mesto a jeho charakter. Doprajete si zážitok z chôdze do práce, no bez toho aby vás to stálo príliš veľa drahocenného času.

Elektrická kolobežka vám pomôže ušetriť peniaze, urýchliť vaše dochádzanie do práce, zmenšiť negatívne vplyvy na životné prostredie a obohatí váš život spôsobom, ktorý si veľa ľudí neuvedomuje. Kolobežky najvyššej kvality s dojazdom na dlhé vzdialenosti a širokou škálou príslušenstva nájdete v našom eshope. Vyberte si tú svoju ešte dnes.

Vyberte si kolobežku
© 2004-2020 Muziker | Spoznajte výhody elektrickej kolobežky
Logo muziker
Nezmeškaj super akcie. Aktivuj si notifikácie!
Zapnúť