Korg KRONOS 88 TI

Pracovné stanice | Kód produktu: KRKRON288TI | ID: 349185

Korg KRONOS 88 TI

KRONOS Titanium je nový variant špeciálneho vydania KORG KRONOS s predným panelom titánovej farby a brúseným kovovým povrchom.

Prvýkrát má KRONOS bočné panely zo svetlého javorového materiálu, ktoré zdôrazňujú kresbu dreva, a vedľa nemeckého a japonského piána obsahuje pridané Italian Grand piano, známe svojou jasnosťou. Toto sú klavírne zvuky špičkovej kvality, ktoré očakávate od Kronos, spolu s novým vzhľadom nezameniteľným už z diaľky. KRONOS Titanium je dostupný v dvoch modeloch: 61-klávesová alebo 88-klávesová.

Pokrok
Keď sa skĺbia veľké ambície a inšpirácie s najnovšou technológiou - výsledok je famózny. Dôkazom je práve nový KRONOS. Vytvorený firmou KORG - ktorá pritom využila všetkých svojich bohatých skúseností za viac ako 50 rokov výroby hudobných zariadení - tak, aby uspokojil požiadavky tých najnáročnejších hudobných profesionálov a vizionárov. So svojimi deviatimi syntezátorovým enginy a kompletnou výbavou pre hudobné vystúpenia a produkciu je KRONOS skrátka najvšestrannejším syntetizátorom, aký bol kedy vytvorený.

KRONOS prináša znovu tú tajomnú mágiu, napätie a prísľub netušeného, ​​ktoré dokážu ponúknuť len celkom prelomové nástroje. Každá z technológií pre tvorbu súčasnej muziky bola na tomto modeli prepracovaná, vylepšená a všetky sú potom k dispozícii na jedinom nástroji. Rôzne tu využité techniky generovania zvuku predstavujú to najlepšie z dostupných možností. Vstavané efekty otvárajú netušené možnosti na spracovanie akéhokoľvek interného alebo externého zvuku. Viacstopové audio a MIDI nahrávanie vytvára z tohto nástroja kompletné a pritom mobilný hudobné štúdio. Medzi ovládacími prvkami nájdete napríklad duálny joystick, špičkovú klaviatúru, ale najmä aj revolučný dotykový TouchView ™ displej. Najlepšie na tom všetkom je ale spôsob, akým v sebe KRONOS komplexne integruje všetky tieto zdroje a možnosti, kedy tomuto riešeniu nemôže v súčasnosti konkurovať žiadna softvérová aplikácia alebo hardvérová hudobné platforma.

KRONOS vám skrátka ľahko splní všetko, čo požadujete, dokáže ale aj veľa ďalších vecí navyše. Napríklad v režime Set List si tak môžete uchovať všetky vaše nastavenia či poznámky z displeja pre ďalšie prípadné využitie. Pomocou Smooth Sound Transitions môžete eliminovať nežiaduce zvukové prechody pri prepínaní zvukov alebo režimov. Prepájanie virtuálnych patch káblov, výber zvukov alebo napríklad editácia sekvencií - to všetko ľahko zvládnete na Osempalcový farebnom dotykovom TouchView displeji. K tomu si pripočítajte pokročilé možnosti sekvenceru, funkciu KARMA alebo napríklad pokročilé komponovaní bicích pomocou Drum Track nástroja. Vychutnajte si filtre v štýle MS-20 a neuveriteľne bohatý Polysix chorus. A pretože ten najlepší tím zvukových inžinierov nájdete u firmy KORG, bude taky váš zvuk s týmto nástrojom vždy bezchybný.

Deväť rôznych zvukových enginov
Každý z týchto jednotlivých zvukových enginov, ktoré KRONOS ponúka, má plnú funkčnosť kompletného, ​​samostatne fungujúceho syntetizátoru. Všetky pritom predstavujú špičkovú technológiu príslušného spôsobu generovania zvuku a s každým z nich môžete ako zvukový designer docieliť neuveriteľných výsledkov.

Prepracovaný SGX-2 Grand Piano Sound engine
KRONOS a jeho piano engine sa vždy mohol pochváliť bohatou kolekciou nesmyčkovaných a prirodzene znejúcich stereo samplov, nahrávaných osobitne pre každú z klávesov. Táto výlučná kvalita pôvodného SGX-1 engine je pochopiteľne zachovaná aj u nového SGX-2 Grand Piano engine, ktoré však navyše ponúkne nové Berlin Grand piano. Toto sa vyznačuje charakteristickým rezonančným zvukom koncertného krídla s osobitným dôrazom na hĺbku tónov. Ďalšie vylepšenia u SGX-2 engine predstavujú Sympathetic String Resonance a novo nahrané sample pre una corda pedál.

Obrovský výber zvukov
KRONOS prichádza vybavený tisíckami zvukov, tvorenými pomocou rôznych režimov syntézy využívajúcich cez 21 GB presetových zvukových dát najrôznejších hudobných žánrov. Každý z týchto zvukov bol pritom do detailov starostlivo odladený naším tímom zvukových inžinierov. Interné SSD poskytuje skvelú kapacitu 62 * GB a teda viac než dostatočný priestor pre užívateľské samplovanie alebo zvuky stiahnuté z knižníc KRONOS Sound Libraries. Tieto rozširujúce zvukové knižnice potom ponúka veľký výber ďalších profesionálne vytvorených zvukov - bez toho že by ste museli dokupovať akýkoľvek hardware. Artist Signature Programs obsahujú zvuky, používané špičkovými muzikantmi súdobej hudobnej scény. Song Programs sú pomenované podľa klasických rockových a popových skladieb, ktorých zvuky potom obsahujú. Vyskúšajte si tieto zvuky z obľúbených hitov, ktoré môžete využiť ako základ pre svoju vlastnú ďalšiu tvorbu.
* Kapacita SSD sa môže zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Inovatívny Set List režim
KRONOS vie zorganizovať všetky zdroje, ktoré potrebujete pri práci so skladbou - alebo setom skladieb -pomocou režimu Set List. V tomto režime je možné na TouchView displeji zobraziť 16 farebne kódovaných dotykových tlačidiel; každej z nich potom okamžite vyvolá priradený Preset, Combination, alebo Sequence - a to či už ste v akomkoľvek režime! Ku každému si navyše môžete pripojiť poznámku (napríklad "Sing nastaviť na Chorus;" "Transpose Down;" "čakať na saxofónové sólo;" a pod.). V režime Set List máte navyše po ruke devítipásmový grafický EQ, ktorým môžete ďalej doladiť celkový zvuk podľa svojich potrieb. V OS verzie 3.0 tiež tento Set List režim umožňuje širšie používateľskú kustomizácie vrátane zmeny farieb pri zobrazení, veľkosti písma alebo napríklad full-screen textový editor. Pre jednoduchšie zadávanie textu alebo číselných hodnôt možno taky použiť počítačovú klávesnicu, pripojenú cez USB.

Farebný TouchView displej - teraz s funkciou Touch-Drag
Riadiacim centrom modelu KRONOS je predovšetkým obrovský, osempalcový (800 x 600 pixelov) SVGA farebný TouchView displej. Popri prostého výberu požadovaných zvukov alebo parametrov, ktoré vykonávate dotykom prsta, teraz na ňom navyše pomocou funkcie Touch-Drag (dotyk a ťahanie) môžete realizovať oveľa detailnejšie nastavenie hodnôt jednotlivých parametrov. Interaktívne nástroje a zobrazované grafické prvky navyše umožňujú oveľa viac - napríklad prepájať virtuálne patch káble u modulárnych typov syntetizátorov. Na TouchView displeji novo tiež nájdete veľmi praktickú Search funkciu pre rýchle vyhľadávanie zvukov (podľa názvu).

Sekvencer a jeho nástroje pre komponovanie
Vedľa audio a MIDI stôp je sekvencer vybavený aj sadou nástrojov, ktoré umožnia efektívne pretvoriť vaše hudobné nápady na kompletnú skladbu, to všetko za pomoci interaktívnych techník a procesov v reálnom čase, ktoré by u klasických počítačových aplikácií boli buď úplne nemysliteľné, alebo prinajmenšom veľmi ťažkopádne .

KARMA
Prvýkrát sa táto revolučná technológia pre rýchle generovanie sofistikovaných hudobných fráz, bicích slučiek a backing sekvencií objavila pri modeli KORG Karma Music Workstation v roku 2002. V závislosti na tónoch a akordoch, ktoré zahráte - plus pohyby tiahel, tlačidiel a prepínačov - dokáže KARMA generovať hudobné efekty, ktoré prekonajú vaše všetky predstavy. Teraz ide navyše o podstatne vylepšenú druhú generáciu tejto technológie, disponujúca funkciami ako KARMA Wave-Sequencing, Note Mapping a 8 scén na každý z layer. KARMA je skrátka nepostrádateľnou súčasťou vášho nového KRONOS, ktorá obohatí vašu hudobnú inšpiráciu a bude tiež skvelým pomocníkom pri všetkých živých vystúpeniach.

Bicie stopy čiže Drum Tracks
Táto funkcia, ktorá automaticky prehráva bicie paterny, bola prvýkrát predstavená v roku 2007 na úspešnom modeli M3 music workstation / synthesizer. KRONOS ako najnovšie KORG workstation potom pochopiteľne tiež Drum Tracks funkciu ponúka. Tá pritom dokáže generovať všetku potrebnú rytmiku, od jednoduchého referenčného beatu určujícímu tempo až po komplexné bicie rytmy, používané v súdobej muzike. Pri modeli KRONOS bola funkcia Drum Tracks ďalej vylepšená a ponúka plne profesionálne bicie, ktoré sú svojou kvalitou porovnateľné s úrovňou špecializovaných bicích modulov.

Open Sampling System
Vďaka Open Sampling System dokáže KRONOS rýchlo nasamplovat externé audio, a to či už ste v režime Program, Combination alebo Sequencer. V režime Open Sampling možné navyše resamplovat dokonca vlastnú hru KRONOS. Banky s užívateľskými samplami ďalej zvyšujú komfort pri práci so samplami, užívateľské sample tak možno jednoducho nahrať a prehrávať, pri čom tiež určite oceníte gigantickú kapacitu vstavaného SSD. Používať možno sample vo formáte AIFF, WAV, SoundFont 2.0, a AKAI S1000 / 3000. Pre rýchly prenos väčšieho objemu dát z počítača možno použiť USB Ethernet adaptér. Inštrumenty alebo sample, ktoré ste predtým vytvorili na PC, potom môžete ďalej používať tiež na svojom KRONOS.

16-stopý MIDI sekvencer / 16-stopový Audio Recorder
KRONOS je vybavený sekcií pre sekvencovania / nahrávanie, ktoré dohromady obsahujú 16 MIDI stôp plus 16 audio stôp; teda viac než dostatok zdrojov pre to, aby ste mohli produkovať fantastickú muziku. MIDI sekvencer umožňuje jednoduché zachytenie vašich okamžitých nápadov, či už je vyjadríte profesionálne hudobné fráz utvorenú pomocou funkcie KARMA, Drum Track, alebo RPPR (Realtime Pattern Play / Recording). 16-stopý audio recorder môže súčasne nahrávať až štyri stopy nekomprimovaných dát v kvalite 16-bit / 24-bit a samplovacej frekvencii 48 kHz. Môžete tiež hrať súčasne s playbackom skôr nahraných stôp, k tomu pridať efekty a potom to celé resamplovat - takto vytvorené WAV súbory umiestnite priamo do stopy. Pri finálnom cizelovanie stôp potom môžete úplne ľubovoľne používať automatizáciu mixéra a editačné funkcie ako kopírovanie, vkladanie alebo normalizáciu. Ak cez USB pripojíte CD napaľovačku, môžete si nakoniec hotové album vypáliť priamo z TouchView displeja!

16 vstavaných efektových procesorov
KRONOS ponúka 16 interných efektov. Každý z týchto insert efektov možno v kombinácii aplikovať na jeden alebo viac hlasov. Na send 1/2 môže byť použiť dva master efekty, pre finálnu úpravu zvuku všetkých stôp možno na záver tiež použiť dva Total efekty. Pri každom z hlasov, u každej stopy sekvenceru a každé audio stopy je pre ďalšie jemné doladenie zvukov navyše k dispozícii individuálne trojpásmový EQ.

USB / MIDI Host porty pre pripojenie MIDI zariadení
Na KRONOS možné priamo pripojiť akýkoľvek kompatibilný USB-MIDI controller. Ak pripojíte niektorý z USB MIDI kontrolerov zn. KORG vybavených padom (tj. NanoPAD, nanoPAD2, padKONTROL), potom sa pady 1 až 8 na kontroléra automaticky namapujete ako virtuálny akordické funkcie, takže ich môžete používať na prehrávanie bicích alebo spúšťanie akordov na KRONOS.

Vylepšené ovládacie prvky
Vedľa parametrov, ktoré je možné ovládať priamo z dotykového TouchView displeja, ponúka KRONOS pre prácu so zvukom v reálnom čase aj množstvo ďalších ovládacích prvkov. Nájdete tu tak najmä štvorcestný joystick, ribbon controller alebo dva prepínače s priraditeľné funkcií, ktoré sú umiestnené naľavo od klaviatúry. V blízkosti sa nachádza aj Vector joystick. Nad klaviatúrou je potom množstvo ďalších prepínačov, deväť tiahel a osem otočných kolesových ovládačov, ktoré vám obdobne ponúknu bezprostrednej možnosť riadenia a úpravy zvuku presne podľa vašich potrieb. Vstup pre pravý pedál (damper pedal) podporuje half-damping a robí tak hru na piano ešte realistickejšie. Ďalej tu nájdete aj dva ďalšie priraditeľné vstupy pre pedál (jeden typu nožný pedál a jeden typu nožný prepínač).

Špičková klaviatúra RH3 Weighted Hammer Action
Obe verzie modelu KRONOS s 88 a 73 klávesmi sú osadené najlepšie klaviatúrou zn. KORG, teda RH-3 Real Weighted Hammer Action. Tá ponúka úplne autentický a presný herný zážitok ako u klasického piana. Dokonca aj variant s 88 klávesmi je pritom natoľko úzka, že sa zmestí na štandardné klávesový stojan. KRONOS tak aj v tejto oblasti ponúka ideálne prepojenie dokonalej funkčnosti a dizajnu.

Natural Touch Semi-Weighted Action
Pre tých, ktorí preferujú okamžitú odozvu klaviatúr tradičných syntezátorových keyboardov, alebo skrátka len potrebujú kompaktné rozmery, je tu KRONOS vo verzii so 61 klávesmi, keď táto klaviatúra je ľahko vyvážená, rýchla a presná.

Eliminácia nežiaducich zvukových prechodov pri zmene zvukov, bez ohľadu na to v akom ste režime
Keď počas vystupovania prepnete program, aby ste sa pripravili na ďalšiu hru, alebo ak sa prepnete z režimu Program do Combi režimu, bude mať prioritu aktuálne prehrávaný zvuk a jeho efekty, tak aby nedošlo k rušivým zvukovým priechodom pri okamžitom započatí prehrávaní iného zvuku. Táto praktická funkcia sa veľmi osvedčila najmä u profesionálnych hráčov.

Parametre a špecifikácia

Počet klávesov

88

Typ klaviatúry

Technológia klávesnice

Počet zvukov

Polyfónia

200

Doprovody

Nie

Sekvencer

Farba

Farba podľa výrobcu

Titanium

Veľkosť klávesov

Vyhotovenie povrchu klaviatúry

USB MIDI

Prevádzka na batérie

Nie

USB to Device

USB to Host

Podporované formáty

WAV

Hmotnosť

24,1 kg

Dynamické klávesy

Adaptér súčasťou balenia

Áno

Balenie obsahuje

Celkové hodnotenie založené na 0 používateľských recenziách:

0

Vlastníte Korg KRONOS 88 TI alebo ste mali možnosť produkt používať?

© 2004-2020 Muziker | Korg KRONOS 88 TI
Logo muziker
Nezmeškaj super akcie. Aktivuj si notifikácie!
Zapnúť