Vyber si krajinu doručenia zásielky

Lyžiarske prilby

Bezpečnosť je pri lyžovaní či snowboardovaní prvoradá. Lyžiarska prilba je kľúčovým ochranným prvkom na zjazdovke i v teréne. Okrem toho, že chráni hlavu pred možnými poraneniami pri pádoch či zrážkach, poskytuje aj tepelnú izoláciu. 

Výber vhodnej prilby neradno podceniť. Musí dobre sedieť, obopínať hlavu a zátylok, mať pevný remienok pod bradu a pohodlné, no dostatočne pevné zapínanie.


Na trhu sú rôzny typy lyžiarskych prílb, ktoré sa môžu líšiť vlastnosťami, konštrukciou či použitým materiálom, ako aj využitím. A keďže lyžovanie nie je len o zážitku, technike a rýchlosti, ale aj o štýle, je dôležité vybrať si prilbu, ktorá nielenže chráni hlavu, ale zároveň dopĺňa osobný štýl. Pre tých, ktorí hľadajú originalitu a chcú vyjadriť svoju kreativitu, sú na trhu aj rôzne originálne a zábavné doplnky na lyžiarske a snowboardové prilby, napríklad nalepovacie uši, rožky alebo číra, či rôzne návleky na prilby.


V našej ponuke sú vynikajúce lyžiarske prilby pre všetkých – od začiatočníkov po skúsených lyžiarov. Ponúkame modely od popredných značiek, ako sú POC, Bollé, AlpinaHead, Atomic, Rossignol, Salomon, UvexOakley a ďalších renomovaných výrobcov vo viacerých cenových kategóriách.


Rozdelenie podľa typu konštrukcie:

 • Celoskeletové lyžiarske prilby - Tieto prilby majú pevnú konštrukciu cez uši a poskytujú celkovú ochranu hlavy. Pevná konštrukcia a vyššia bezpečnosť sa však spája s vyššou hmotnosťou týchto prilieb. Celoskeletové lyžiarske prilby sú obľúbeným typom prilieb na lyže aj snowboard. Sú vhodné najmä pre začiatočníkov a deti.
 • Lyžiarske prilby bez štítu - Lyžiarske prilby s mäkkými ušami sú ľahšie ako celoskeletové, sú pohodlnejšie a tiež vzdušnejšie, pričom uši lyžiara zostávajú v teple. Sú ideálne hlavne pre rekreačných lyžiarov. Prilby s mäkkými ušami sa neodporúčajú pretekárom, keďže neposkytujú až takú vysokú ochranu.
 • Lyžiarske prilby so štítom - Lyžiarska prilba so štítom umožňuje dokonalý výhľad a zároveň poskytuje ochranu pred slnečným žiarením a vetrom. Lyžiarske helmy so štítom kombinujú ochranu prilby s funkčnosťou lyžiarskych okuliarov, sú teda vhodné aj pre lyžiarov s dioptrickými okuliarmi, keďže pod štítom je na ne dostatok miesta.


Lyžiarska prilba a lyžiarske okuliare sú nerozlučná dvojica. Okuliare teda nevyberaj iba podľa zorníka, ale tiež tak, aby dokonale sedeli do tvaru prilby a pri nosení nikde netlačili ani neťahali.


Rozdelenie podľa používateľa:

 • Dámske lyžiarske prilby bývajú hrejivejšie a zvyknú mávať výkroj v zadnej časti na dlhé vlasy. Dámske lyžiarske prilby sa tiež vyznačujú štýlovým dizajnom.
 • Pánske lyžiarske prilby mávajú vyšší počet ventilačných otvorov na lepšiu cirkuláciu vzduchu a ich dizajn zodpovedá požiadavkám mužského štýlu.
 • Detské lyžiarske prilby sú rozmerovo prispôsobené detským hlávkam, majú preto menšie rozmery a sú často pestrofarebné alebo ozdobené zvieracím dizajnom, aby boli atraktívnejšie pre deti. V rôznych krajinách sa predpisy týkajúce sa povinnosti nosiť lyžiarsku prilbu líšia. Spravidla je lyžiarska prilba povinná pre deti do 15 rokov, v niektorých krajinách to však môže byť aj do veku 14 alebo až 16 rokov; v niektorých štátoch sú prilby povinné aj pre dospelých.


Rozdelenie podľa výrobnej technológie:

 • In-mold – výrobná technológia in-mold znamená, škrupina a výplň lyžiarskej prilby sa vyrábajú ako neoddeliteľne spojené. Takáto prilba je síce ľahšia, no menej priedušná.
 • Hard shell – tvrdý skelet a nárazuvzdorná škrupina prilby sa síce vyrábajú zvlášť, ale následne sa vzájomne spoja. Modely hard-shell poskytujú vysokú bezpečnosť za rozumnú cenu.
 • Hybridná konštrukcia kombinuje výhody in-mold a hard shell technológie.
 • MIPS/SPIN – je viacsmerný systém ochrany proti nárazu (z angl. Multi-directional Impact Protection System). Technológia MIPS napodobňuje pád na ľade a zabraňuje vzniku nebezpečných rotačných síl. Prilbu vyrobenú touto technológiou ocenia najmä profesionálni lyžiari, ale aj všetci tí, ktorým hrozia častejšie pády, a tým traumatické poranenia mozgu. MIPS teda nachádza uplatnenie nielen pri lyžovaní či snowboardovaní, ale používa sa aj v cyklistických prilbách, jazdeckých prilbách, stavebných prilbách alebo motocyklových prilbách.


Špeciálne vychytávky

Lyžiarske prilby vybavené záchranárskym systémom RECCO predstavujú významný krok v oblasti bezpečnosti lyžiarov, snowboardistov a horolezcov. Tento inovatívny systém využíva technológiu radaru, ktorý záchranárom umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie lokalizovať osoby v núdzi na zasnežených svahoch alebo v horskom prostredí. V prilbe sú integrované malé reflektory RECCO, ktoré odrážajú signály zariadení záchranných tímov. Reflektory môžu byť všité aj v oblečení alebo prilepené na lyžiarkach. Keď sa niekto stratí, profesionálni záchranári môžu tieto signály zachytiť a presne lokalizovať osobu v reálnom čase.

1 - 34 z 359

Filter
 • Najobľúbenejšie
 • Najlepšie hodnotené
 • Najlacnejšie
 • Najdrahšie
 • Najnovšie
 • Najväčšia zľava
 • Názov produktu
Giveaway paddleboard - listing - 07/2024

Všetky filtre

Len na sklade
Cena

-

Stav tovaru
Zrušiť výber

1 - 34 z 359