Vyber si krajinu doručenia zásielky

Cyklistická obuv

Cyklistická obuv, známa pod názvom cyklistické tretry, je dôležitým a užitočných vybavením pre každého aktívneho cyklistu. Cyklistické tretry sú špeciálne topánky na bicykel, ktoré umožňujú lepší prenos sily na pedále, čím zefektívňujú šliapanie, a tým šetria sily cyklistu. Môžu teda zásadne ovplyvniť cyklistický výkon, pohodlie a bezpečnosť jazdy.


Tretry majú aerodynamickejší tvar, nízku hmotnosť a vďaka tvrdej podrážke dokážu dokonale priľnúť k pedálu. Často majú karbónovú vložku v oblasti päty a podporu klenby na stabilizáciu chodidla. Zapínajú sa klasicky šnurovaním, na suché zipsy alebo kombináciou suchého zipsu a pracky, prípadne majú zapínanie pomocou otočného kolieska BOA. Dôležité je aj odvetrávanie, ktoré sa zabezpečuje rôznymi spôsobmi, najčastejšie nylonovou priedušnou sieťovinou. Vďaka tomu topánka dýcha a noha je v suchu, čím sa znižuje riziko tvorby pľuzgierov a infekcií chodidiel počas dlhých jázd.


Cyklistické tretry podľa terénu

Cyklistické tretry vyberaj napríklad podľa terénu a druhu cyklistiky, ktorému sa plánuješ venovať najčastejšie. Ak si lovec kilometrov, vyber si cestné tretry. Ak si akčný typ a chystáš sa do náročnejšieho terénu, kúp si MTB tretry.


Cyklistické cestné tretry majú mimoriadne tuhú, neohybnú ale hladkú podrážku, dobre fixujú chodidlo, a veľa toho v nich preto nenachodíš. Sú určené len na bicyklovanie a prekonávanie dlhších vzdialeností v rýchlom tempe. Zo všetkých tretier sú však najľahšie, najvzdušnejšie a najaerodynamickejšie.


Cyklistické tretry do terénu / MTB tretry: sú skôr mäkšie, majú odolný zvršok, hrubšiu vzorku na podrážke a sú veľmi podobné klasickej turistickej obuvi. Sú teda prispôsobené tomu, že jazdec bude častejšie zosadať z bicykla, chodiť a prekonávať prekážky v prírode bez prezúvania. Z tohto dôvodu sú aj odolnejšie a univerzálnejšie. Sú určené predovšetkým na horský alebo krossový bicykel.


Cyklistické tretry podľa podrážky

Cyklistické tretry môžu byť určené buď na platformové, alebo na nášľapné pedále. Platformové podrážky poskytujú väčšiu voľnosť a stabilitu pri jazde, tretry na nášľapné pedále zas značne uľahčujú šliapanie.


Cyklistické tretry na platformy: majú štruktúrovanú podrážku, ktorá presne sadne na malé kovové kolíky platformových pedálov, vďaka čomu noha na pedále nekĺže. Pri tomto type môžeš kedykoľvek uvoľniť nohy z pedálov, zoskočiť, odraziť sa od zeme či zabrániť pádu, čo je výhodou najmä v náročnom teréne.


Cyklistické tretry s SPD nášľapmi: vďaka špeciálnym zámkom tieto tretry rýchlo zacvaknú podrážkou do pedálov, a ty tak môžeš zaberať aj pri pohybe nohy nahor. Tieto tretry sa zväčša využívajú na jazdu po ceste, skúsení jazdci však s nimi zvládnu aj terén.


Môžeš vyberať aj podľa obdobia, kedy chceš tretry využívať. Tretry na leto sú hlavne vzdušné. Zimné tretry majú membránu, sú zateplené až cez členok, protišmykové a tým ideálne do chladného, veterného či daždivého počasia. Do nepriaznivého počasia odporúčame zakúpiť aj návleky na tretry.


Pri kúpe tretier sa uisti nielen o tom, či ti perfektne sedia na nohe, ale tiež či budú kompatibilné s nášľapnými pedálmi na tvojom bicykli, respektíve zámkami na nich.


1 - 34 z 152

Filter
  • Najobľúbenejšie
  • Najlepšie hodnotené
  • Najlacnejšie
  • Najdrahšie
  • Najnovšie
  • Najväčšia zľava
  • Názov produktu
Paddleboardy všeobecné - listing - 05/2023

Všetky filtre

Len na sklade
Cena

-

Stav tovaru
Zrušiť výber

1 - 34 z 152