Roland SP-404A

Zvukové moduly a samplery | Kód produktu: SP-404A | ID: 246219

473 €

Na ceste 5 ks
Doprava zdarma
118 bodov

Predpokladané naskladnenie 15.08.2019

Overiť dostupnosť

473 €

Roland SP-404A

Navrhnutý na živé hranie a rozšírenie zvukovej palety produktu Roland AIRA TR-8 Rhythm Performer - kombináciu samplových a perkusívnych zvukov. Rýchly a pohotový systém práce samplerov série SP perfektne dopĺňa výrazné rytmické efekty a ikonický krokový sekvencer zariadenia Roland AIRA TR-8.SP-404A obsahuje všetky funkcie a možnosti populárneho samplera SP-404SX - unikátny 16-bitový lineárny sampler, 29 vstavaných DSP efektov, plynulé prepínanie efektov a 12 profesionálnych hracích padov. Plus k tomu prichádza nová zvuková banka od popredného výrobcu samplov Loopmasters, ktorú nájdete na priloženej SD karte. Pri používaní samostatne aj v tandeme s TR-8 predstavuje SP-404A intuitívny a inšpiratívny prídavok do AIRA série nástrojov pre DJov, hudobníkov a producentov.

Parametre a špecifikácia

Vstupy

1x Jack 6,3mm TS, 2x RCA (Line in), MIDI IN

Výstupy

1x Headphone Jack 3,5mm TRS, 2x RCA

Hmotnosť

1,2 kg

Balenie obsahuje

Adapter, SD Card

Prevádzka na batérie

Áno

USB to Device

Nie

USB to Host

Nie

Krajina výroby

Japonsko

Podporované formáty

WAV, AIFF

  SP-404A


LINEAR WAVE SAMPLER


Legendárny sampler sa stretáva s ikonickým sekvencerom


SP-404A Linear Wave Sampler je navrhnutý na živé hranie a rozšírenie zvukovej palety produktu Roland AIRA TR-8 Rhythm Performer - kombináciu samplových a perkusívnych zvukov. Rýchly a pohotový systém práce samplerov série SP perfektne dopĺňa výrazné rytmické efekty a ikonický krokový sekvencer zariadenia Roland AIRA TR-8.

SP-404A obsahuje všetky funkcie a možnosti populárneho samplera SP-404SX - unikátny 16-bitový lineárny sampler, 29 vstavaných DSP efektov, plynulé prepínanie efektov a 12 profesionálnych hracích padov. Plus k tomu prichádza nová zvuková banka od popredného výrobcu samplov Loopmasters, ktorú nájdete na priloženej SD karte.

Pri používaní samostatne aj v tandeme s TR-8 predstavuje SP-404A intuitívny a inšpiratívny prídavok do AIRA série nástrojov pre DJov, hudobníkov a producentov.


  • Samplujte kedykoľvek a kdekoľvek so vstavaným mikrofónom a napájaním z batérie

  • Možnosť ovládania 16-krokovým sekvencerom zariadenia TR-8 Rhythm Performer (s verziou systému 1.50 alebo novšou)

  • Čierno-zelená farebná schéma AIRA pre zladenie s hardwarom série AIRA

  • SD karta “Sounds by Loopmasters” obsahuje viac ako 100 nových stereo samplov, efektov a „one-shot“ zvukov

  • 29 DSP efektov - Filter, Delay, hlasové efekty, Subsonic, Looper a ďalšie

  • Tri ovládače, 12 hracích padov a Sub Pad pre rýchle opakované spúšťanie

  • Plynulé prepínanie efektov pre dokonalý zvukový prejav

  • Patternový sekvencer s funkciami Quantize a Shuffle

  • Import audio súborov z počítača a priradenie samplov k padom prostredníctvom bezplatného softwaru pre Mac/Windows

TR sekvencer sa stretáva s SP samplerom


SP-404A môžete ovládať cez TR-8 Rhythm Performer a dosiahnuť efektívnu integráciu rytmickej a samplovej produkcie. Stačí prepojiť tieto dve zariadenia MIDI káblom a môžete začať využívať sample z SP-404A v spojení s vašimi rytmickými patternmi. Každá z 11 stôp TR-8 môže spustiť jeden sample na SP-404A, hrať zvuk TR-8 alebo oboje súčasne - môžete tvoriť zaujímavé vrstvy a akcenty. TR-8 môže spustiť akýkoľvek sample z ktorejkoľvek banky SP-404A a umožňuje ľahký prístup k zvukom bez nutnosti použiť ďalšie ovládače.


Scatter a Side Chain jednoducho


Po pripojení stereo výstupu SP-404A do externého vstupu na TR-8 môžete využívať TR-8 ako sub-mixer a procesor pre sampler. V tejto konfigurácii môžete aplikovať efekty na všetky sample hrajúce z SP-404A cez výkonný Scatter TR-8 - Reverse, Glitch, Rate, Truncate, Stutter a akékoľvek typy rytmických variácií od jemných až po extrémne - všetko v perfektnej synchronizácii. Prostredníctvom externého vstupu môžete tiež upraviť zvuk samplov krokovou funkciou Side Chain na TR-8 - jednoducho naprogramujte pattern pre Side Chain v režime TR-REC a využite niektorý z ôsmich efektu typu "ducking“ alebo „gating“.


Zvuky od Loopmasters


SP-404A prichádza s deviatimi bankami špičkových samplov, ktoré vám pomôžu naštartovať vašu samplovú produkciu. Zvukovú banku na priloženej SD karte pripravili Loopmasters, poprední svetoví tvorcovia samplov. Sample v banke boli vytvorené špeciálne pre doplnenie zvukového potenciálu TR-8, budú však skvelé aj pri používaní samostatne.

Ďalšie sample môžete nahrať prostredníctvom rozhrania SD Card, ktoré podporuje používanie kariet SDHC s kapacitou až 32 GB. Importujte WAV alebo AIFF audio súbory z vášho počítača (Mac/Windows) prostredníctvom špecializovaného programu (dostupný v sekcii Downloads) a priraďte ich k padom SP-404A. Software je jednoduchý a praktický - zobrazuje pady SP-404A na obrazovke a umožňuje aj konverziu súborov formátu SP-404 pre používanie v SP-404A.


Okamžité samplovanie


S novým SP-404A už nie ste obmedzení na samplovanie v štúdiu. Vstavaný mikrofón umožňuje jednoduché nahrávanie kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete, čo je podporené aj rôznymi možnosťami napájania (AC adaptér alebo 6xAA batéria). Vstupy LIVE umožňujú priame samplovanie z mixpultu alebo externého zariadenia. Pre samplovanie s využitím mikrofónu je tu vstup pre externý mikrofón. Váš samplovaný materiál bude znieť vždy skvele vďaka kvalitnému formátu nahrávania (nekomprimovaný WAV).


Hands-On hranie


Vďaka interaktívnym ovládačom slučiek a patternov je hranie s SP-404A skutočná zábava. Všetko ovládnete tromi non-slip ovládačmi a 12 pogumovanými trigger padmi, plus k tomu Sub Pad pre rýchle opakované spúšťanie v reálnom čase. Na tmavých pódiách a v DJ boothoch je SP-404A ideálna mašina na živé hranie - má jasne podsvietené pady a žiarivý LED displej, na ktorom uvidíte všetko, čo potrebujete, ihneď po zapnutí.


Extrémne efekty


Vaše vlastné zvuky môžete kedykoľvek dotvarovať 29 vstavanými DSP efektmi SP404A. Samozrejmosťou sú priestorové efekty Reverb a Chorus, plus k tomu bujný Filter a Delay. Všetky efekty sa menia plynule a bez skokov. Budú sa vám hodiť aj nápadité a pohotové „živé“ efekty ako je Voice Transformer a Looper. Efekty Filter a Isolator umožňujú radikálnu úpravu vašich zvukov a ich pretvorenie na úplne nové zvukové elementy.

SP-404A využijete aj v kombinácii s DJ mixom ako samostatný efektový procesor. Do 17 typov efektov sme implantovali aj režim Limiter, ktorý zabráni vybudeniu signálu a zabezpečí vám stabilný zvuk bez akýchkoľvek rušivých prvkov. Tento režim je vhodný najmä pre DJ vystúpenia, v ktorých ochránite vaše zvuky v kritických okamihoch.


Track Builder


Počet stôp, ktoré SP-404A zvládne, je prakticky neobmedzený, táto funkcia je však len časťou jeho úspechu. Vstavaný Patternový sekvencer, navrhnutý špeciálne pre tvorbu stôp v reálnom čase, vám pomôže vytvoriť skladby a stopy prakticky ihneď. Skutočne sme mysleli na živé hranie a pridali sme doň aj kvantizáciu a shuffle s nastaveniami Groove, Swing a Movement. Pri tvorbe patternov za letu môžete využiť 99 dostupných taktov a pri nepretržitom loopovaní môžete ľahko vrstviť, upravovať a tvarovať stopy.


Pamäť pojme až 120 patternov (12 patternov v 10 bankách), ktoré sú vám k dispozícii okamžite. Odteraz môžete hrať live sety presne tak, ako si ich predstavujete, plus k tomu s pohodlným pocitom, že sa môžete kedykoľvek pustiť do živej improvizácie. Pri prehrávaní Patternov LED indikátory v blízkosti displeja blikajú v súlade s tempom Patternu a poskytujú vám praktickú spätnú väzbu pri vašom hraní.

Celkové hodnotenie založené na 0 používateľských recenziách:

0

Vlastníte Roland SP-404A alebo ste mali možnosť produkt používať?

Hovorí sa, že nič nie je zadarmo. Ale tomu never, pretože u nás máš pri objednávke nad 49€ prepravu naozaj grátis.

Našiel si lepšiu cenu ako je u nás? To fakt? Pošli nám prosím ťa link a my cenu okamžite znížime.

Chceme totiž ponúkať tovar za tie najlepšie možné ceny. Viac info

Či existuje život po živote zatiaľ nevieme, ale život po nákupe áno. Vrátiť tovar bez udania dôvodu u nás môžeš až do 30-tich dní.

Nič sa nepýtame a rýchlo ti tovar vymeníme, alebo pošleme peniaze. Ty rozhoduješ. Viac info

Aj tie najlepšie produkty môžu mať niekedy problém. Je to nepríjemné. U nás máš však istotu, že problém odstránime rýchlo a odborne.

Na vybrané značky máme vlastný servis, ktorý berie všetky opravy ako výzvu.

Ahoj. Nie som robot, ale živý človek a mám odpovede na všetky tvoje otázky ohľadom života, vesmíru a nášho sortimentu.

Napíš mi email, chat, alebo rovno zavolaj, pokecáme a určite ti poradím.

Bezplatná linka (Po-Pi 8:00-19:00):
0800 140 055

Email:
podpora@muziker.sk

Ďalšie kontakty

© 2004-2019 Muziker | Roland SP-404A
Logo muziker
Nezmeškajte super akcie. Aktivujte si notifikácie.
Zapnúť